Boršov nad Vltavou

Znak obce Boršov nad Vltavou

Obec Boršov nad Vltavou je vzdálena od centra Českých Budějovic 7 km. Spojení do krajského města je možné pomocí linky MHD č.7 ze zastávky vzdálené cca 150 m od objektu. Obdobná možnost platí i pro zastávku ČD (tra Č.Budějovice – Volary), vzdálenou asi 200 m. K dispozici je též druhá tra ČD v sousední obci Včelná, vzdálená cca 500 m, vedoucí ve směru z Českých Budějovic na Lipno a Dolní Dvořiště. V letní vodácké sezóně je obec Boršov nad Vltavou cílovou stanicí mnoha vodáků, splouvajících řeku Vltavu z Vyššího Brodu přes Rožmberk, Český Krumlov, Zlatou Korunu a Dívčí Kámen.

Tipy na výlet


České Budějovice

České Budějovice

České Budějovice nabízejí mnoho zajímavých míst. Hlavní náměstí Přemysla Otakara II. s krásnou radnicí a Samsonovou kašnou, klášter, katedrála sv. Mikuláše, černá věž... Nachází se zde samozřejmě i řada sportovišť, Plavecký bazén, zimní stadion a nechybí ani bohatý kulturní program. Centrum města je cca 7 km vzdálené.

Více informací »

Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká

Hluboká nad Vltavou je vzdálena cca 16 km a je známa svým novogotickým zámkem, loveckým zámečkem – Ohradou, zooparkem, jako i víceúčelovým sportovním areálem pro golf, tenis, baseball a jiné disciplíny. Cíl je dosažitelný i po rovinaté cyklostezce vedoucí kolem řeky Vltavy.

Více informací »

Holašovice

Náves

Tato vesnice, vzdálená 16 km, patří díky zachovalé původní vesnické architektuře (tzv. „selské baroko“) do světového kulturního dědictví UNESCO.

Více informací »

Dívčí Kámen

Dívčí kámen

Dívčí Kámen je zřícenina středověkého gotického hradu ze 14.století, ležící v překrásné přírodě nad soutokem Křemežského potoka a řeky Vltavy. Je vzdálena cca 10 km pěšky po Fritzově stezce podél řeky Vltavy.

Více informací »

Český Krumlov

Zámek Krumlov

Chloubou města je renesanční zámek - 2.největší zámecký komplex po Pražském hradu, unikátní otáčivé hlediště v barokní zámecké zahradě, historické jádro města patřící do fondu UNESCO, galerie výtvarného umění Egona Schieleho. Vzdálenost cca 18 km.

Více informací »

Rožmberk

Hrad Rožmberk

Je to nejen hrad z poloviny 13. století s expozicí z doby pánů z Rožmberka, ale také místo konání letních hudebních festivalů – České hrady. Vzdálenost cca 44 km.

Více informací »

Vyšší Brod

Vyšší Brod

Zde můžete naleznout cisterciácký klášter s knihovnou přístupný veřejnosti a vodácký kemp – výchozí místo pro sjezd dolního úseku řeky Vltavy. Vzdálenost cca 46 km.

Více informací »

Zlatá Koruna

Zlatá Koruna

Další cisterciácký klášter. Tento byl založen roku 1263 králem Přemyslem Otakarem II a je přístupný veřejnosti. Významný je vodácký kemp – tábořiště. Vzdálenost cca 14 km.

Více informací »

Třeboň

Třeboň

V Třeoni se nachází státní zámek, lázně, termální bazén, rybníky Rožmberk a Svět a také řada cyklotras v blízkém okolí. Vzdálenost cca 32 km.

Více informací »

Lipno nad Vltavou

Lipenská pláž

Oblast vodní nádrže Lipno je známa jako centrum vodních sportů – AquaWorld, přístav MARINA Lipno, půjčovna sportovních potřeb, stezka v korunách stromů, bobová dráha... Vzdálenost cca 55 km.

Více informací »

Kleť

Kle

V 1084 m. n. m. je nejvyšší hora CHKO Blanský les. Na vrcholu je nejstarší kamenná rozhledna v Čechách s krásnými výhledy do okolí. Z Krásetína na vrchol vede sedačková lanovka. Vzdálenost cca 14 km.

Více informací »

Kratochvíle

zámek Kratochvíle

Nádherný renesanční zámek ležící blízko města Netolice. Celý areál byl vystaven v letech 1583-89. Vzdálenost cca 30 km.

Více informací »

Červená Lhota

Červená Lhota

Renesanční vodní zámek na jindřichohradecku. Na tomto překrásném zámku je natočeno několik filmových pohádek. Součástí zámeckého areálu je i přírodně krajinářský park se zámeckým rybníkem a možností zapůjčení loděk na projížïku po hladině. Vzdálenost cca 55 km.

Více informací »

Lomec

Lomec

Jihočeské mariánské poutní místo uprostřed lesů. Kostel Jména Panny Marie byl postaven v letech 1695-1704. Vzdálenost cca 35 km.

Více informací »

Prachatice

Prachatice - náměstí

„Brána Šumavy“, je středověké obchodní město, kde žili převážně Němci. Historické centrum je městskou památkovou rezervací s mnoha pamětihodnostmi. Vzdálenost cca 40 km.

Více informací »

Písek

Písek - centrum

Historické město na řece Otavě založené roku 1243. Najdete zde nejstarší český kamenný most ze 13. století, hrad, kostel Narození Panny Marie, který je dominantou celého města. Vzdálenost cca 55 km.

Více informací »

Kestřany

Tvrz v Kestřanech

Středověká tvrz na písecku od nás vzdálena cca 55 km. Obec Kestřany je poprve připomínána roku 1315. V současnosti jsou Horní a Dolní tvrze považovány za nejlépe dochované gotické tvrze na území České republiky.

Více informací »

 


↑nahoru↑